Bývalý policajt napísal 5 detektívok

Václav Kincl je bývalý príslušník policajného zboru, ktorý pracoval takmer 20 rokov na kriminálnej polícii v Bratislave a neskôr na Úrade boja proti organizovanej kriminalite na policajnom prezídiu a podieľal sa na objasňovaní násilných trestných činov. Po odchode do civilu v roku 2011, pod pseudonymom Václav Neuer napísal už päť knihy. Inšpiruje sa skutočnými prípadmi.

V debute Krkavčí súd (2015) opisuje dva zločiny, dve vraždy. Organizovaný zločin v meste sa prepletá so životom bezdomovcov. Prípady vyšetruje inšpektor Peter Ledecký.

V ďalej knihe Vražda s pridanou hodnotou (2016) opisuje preverovanie vraždy, ktorá vyšla najavo počas vyšetrovania ekonomických trestných činov. Hlavný inšpektor Ledecký z oddelenia vrážd pozná identitu obete, no chýba telo. Sú aj pochybnosti o tom, či sa vôbec vražda stala, potom vybuchne auto, totožnosť však nie je známa. Policajti zisťujú, či prípady spolu súvisia.

V tretej knihe Nenapravený omyl (2017) detektív Ladecký rieši vraždu na bratislavskom gymnáziu a ukáže sa, že podobných prípadov je viac a môže ísť o sériového vraha.

V roku 2019 Neuer napísal  dve knihy. Tiene minulosti sú o prípade, keď bol nájdený kostrový nález.  Detektív Ledecký rieši prípad, ktorý sa stal ešte za bývalého režimu a obeťou je zrejme vrah, ktorý mal podľa úradov emigrovať. V knihe Prekliate dedičstvo detektív Ledecký zase rieši smrť človeka, ktorý krátko predtým zdedil vzácnu zbierku bankoviek.