Jedlo lieči: Kniha plná rád o zdraví a jedle

Vydavateľstvo Reader´Digest Výběr prinieslo knihu o stravovaní, Jedlo lieči. Moderná publikácia, ktorá obsahuje farebné fotografie a jednoduché texty sa hodí do každej rodiny.  Zaujímavé informácie poskytne mužov aj ženám, starším ročníkom i mladším generáciám, všetkým, ktorým záleží na zdraví, chcú sa stravovať zdravo a jedlo nie je pre nich iba obyčajná potrava na zasýtenie, no očakávajú od neho aj viac. Informácie sú opísané jednoduchou formou a môžu pomôcť zmeniť stravovacie návyky ozaj každému.

Kniha opisuje zoznam dvadsať najzdravších potravín, ktoré pomôžu znížiť vysokú hladinu, cholesterolu, sú vhodné pri srdcových ochoreniach, cukrovke, či pri problémoch s vysokým krvným tlakom. Prináša aj zoznam desať liečivých bylín a korenín, ktoré pomôžu pri zápaloch, podporia trávenie, zničia baktérie a sedem jedál, ktoré môžu znížiť riziko srdcového infarktu. Ale tiež zmieňuje potraviny, ktoré fungujú ako afrodiziaká. Alebo známe bylinky na podporu erekcie Obsahuje aj sedemdesiatpäť receptov na chutné jedlá iba zo zdravých a z liečivých potravín.

Čitatelia v tejto krásnej publikácie v nej môžu nájsť rady na riešenie bežných zdravotných problémov, napríklad na zmiernenie ťažkostí a pri astme, artritíde, obezite, chronickej únave i ďalších zdravotných ťažkostiach. Obsahuje aj informácie o zdravej výžive či liečivých potravinách a návody ako ich konzumovať i ako ich pripraviť. Poznatky opísané v publikácii sú získané z najnovších výskumov.