Osobný a pracovný život opísala prokurátorka v knihe Proti zločinu

Eva Mišíková je dlhoročná prokurátorka v súčasnosti pôsobí ako advokátka. Spolu s investigatívnou novinárkou z týždenníka Plus 7 DNÍ Ľudmilou Lackovou napísala knihu o svojom živote a práci, Proti zločinu.

Prokurátorka Eva Mišíková sa v podsvetí stala ikonou boja proti organizovanému zločinu na Slovensku. Nenávisť voči nej prechovávajú zločinci, ktorých poslala za mreže aj časť spravodajských zložiek, ktorých niektorí príslušníci sú podozriví z nelegálnych aktivít. Ona sa však nikdy nebála, aj keď ju strach občas prepadol, nedala to najavo.

V knihe spomína ako študovala, stala sa prokurátorkou, opisuje svoje bohaté pracovné skúsenosti, prípady na ktorých pracovala. Napríklad, kyselinári, policajti nemali telá, ale ona musela na súde preukázať vraždy. Kauza bytovej mafie, bola zase o tom, že skupina pripravovala ľudí o strechy nad hlavu podvodnými prevodmi nehnuteľností.  Pracovala aj na prípade policajného gangu, ktorý brutálne vyčíňal na strednom Slovensku. Mišíková v knihe opisuje aj vraždy bossa bossov slovenského podsvetia Mikuláša Černáka, spomína aj zaujímavosť, ako muži zákona pri hľadaní tajného hrobu, využili služby veštkyne. Čitateľ si môže prečítať aj  to, ako Mišíková skĺbila svoju náročnú kariéru s rodinným životom a dozvie sa aj tom, ako ju z rezortu prokuratúry vyštvali a stala sa advokátkou.