Gizka Oňová a jej varenie

Populárna slovenská speváčka a muzikálová herečka Gizka Oňová  je známa z televíznych obrazoviek najmä z obľúbenej relácie Svokra, účinkuje však aj v teleshoppingových reklamách. Okrem toho sa však veľmi rada obracia v kuchyni. Miluje varenie, či pečenie. Túto kuchynskú záľubu získala vďaka starej mame Etelke a venuje sa jej ozaj naplno. Jedlo a príprava pokrmov sú pre ňu veľká vášeň. V kuchyni aj veľmi rada experimentuje.  

Zostavila už tri kuchárske knihy. Sú určené pre  všetkých milovníkov varenia. Úžasné recepty sú zadokumentované aj fotkami a určite sa zídu každej gazdinke. Skúsené sa môžu inšpirovať a tie začínajúce sa môžu čosi naučiť.

V kuchárskej knihe Varte doma Gizka Oňová opísala inšpiratívne recepty pre  jednoduchú a rýchlu domácu, chutnú kuchyňu. „Varenie doma má neoceniteľný dosah na život v rodine, pre dospelákov aj pre deti,” povedala herečka. Kuchárska kniha vyšla vo vydavateľstve Fortuna Libri. Spolu so svojou kolegyňou a kamarátkou herečkou Magdou Pavelekovou zozbierali chutné recepty od kolegov hercov, spevákov, či moderátorov do kuchárskej knihy z vydavateľstva Eastone Books, Papáme s prominentmi. Okrem receptov sú v knihe opísané aj veselé príhody ich štyridsiatich prominentných známych. Ide o voľné pokračovanie ich tiež  spoločnej knihy Jedna papá, druhá varí z vydavateľstva Belimex.