Novinár napísal jedinečnú knihu. Zmapoval históriu slovenskej mafie

Prvá kniha o slovenskej mafii, ktorá jedinečne mapuje úplne celú históriu organizovaného zločinu a je založená výlučne na faktoch. Napísal ju novinár Ján Petrovič, ktorý sa venuje téme podsvetia celú svoju kariéru. Pravidelne prinášal príspevky pre Slovenskú televíziu, agentúru SITA a v súčasnosti pracuje pre redakciu Aktuality.sk. Knihu Slovenská mafia – Príbehy písané krvou na trh prinieslo vydavateľstvo Ringier Axel Springer SK. Kniha je doplnená fotografiami a infografikami.

Autor Ján Petrovič komplexne a veľmi atraktívne zmapovala históriu organizovaného zločinu v Slovenskej republike od roku 1989 až po súčasnosť. Na štyristo stranách sú opísané príbehy jednotlivých mafiánskych skupín a ich čelných predstaviteľov, od vzniku, cez brutálne nelegálne aktivity, zradu jednotlivých členov, ktorý začali spolupracovať s políciu až po súdne konania.  

Autor využil najmä svoje poznatky zo súdnych pojednávaní s organizovanými a zločinecký skupinami, ktoré ako žurnalista sledoval. Hovoril aj s osobami z prostredia organizovaného zločinu, ktorí sú na slobode. Navštívil príbuzných poškodených. Stretol sa príslušníkmi policajného zboru, prokurátormi, či sudcami, aby získal komplexný pohľad na túto tému. Chodil aj na miesta brutálnych činov, či na miesta kde mali mafiáni svoje hlavné stany. V závere knihy sú rozhovory s najväčším slovenským mafiánom, masovým vrahom Mikulášom Černákom a súčasným policajným prezidentom Milanom Lučanským.